Suplementy wspomagające odchudzanie

Strona główna/Blog/Ważne/Suplementy wspomagające odchudzanie

Suplementy wspomagające odchudzanie

TOPNIEJĄCY W MGNIENIU OKA TŁUSZCZ ………………..z newralgicznych części naszego ciała- najlepiej przy nic nie robieniu -to marzenie większości z nas.

Pamiętajmy, że organizm zużywa energię głównie na pracę i ogrzewanie ciała, ten drugi aspekt „wzięty pod lupę” przyczynił się do powstania szerokiej gamy termogeników – preparatów zawierających składniki, które aktywują hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu.

Aby nieco przybliżyć ten temat, warto zacząć od początku czyli od zawartości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Skąd on się tam bierze, to chyba jasne (może nie do końca sprawiedliwe, ale jasne;), natomiast mamy na niego określone parametry i normy.

Najbardziej popularną metodą do diagnozowania, czy jesteśmy w rzeczonej normie jest BMI.

Któż z nas chociaż raz nie podstawiał swoich parametrów do wzoru Body Mass Index (waga podzielona przez wzrost do kwadratu, daje określana wartość, wg której liczby między 18-25 oznaczają, ze masz prawidłową masę ciała, powyżej 25 masz nadwagę, a powyżej 30 cierpisz na otyłość).

Pamiętając o tym, że pojęcie nadwaga oznacza nadmierne nagromadzenie się tłuszczu w organizmie, spróbuje używając powyższego wzoru wyliczycie BMI umięśnionego sportowca, który na 185cm wzrostu, przy masie 105kg.

Zaskoczeni wynikiem? -Tak, tak, osobie, która, może mieć bardzo małą ILOŚĆ TŁUSZCZU w organizmie, wg wzoru BMI będzie miała nadwagę. To samo może dotyczyć osób, które mają bardziej gęstą strukturę kości.

Jedynym z bardziej wiarygodnych mierników nadwagi jest procentowy udział tkanki tłuszczowej  w organiźmie (do takiego pomiaru najlepiej sprawdzają się analizatory składu masy ciała, podając od razu normy dla naszego wieku i płci) , oraz często…nasze stare ubrania i samopoczucia.

Chęć szybkiego pozbycia się zbędnych kg, motywuje nas do szukania coraz to nowszych, a przede wszystkim łatwiejszych rozwiązań.

Między innymi dlatego, rynek suplementów rozwija się doskonale, a firmy prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Dziś przybliżę tylko niektóre z nich, pytanie czy warto po nie sięgać pozostawiam Waszej ocenie.

CZY WIESZ, ŻE ………………….. efekt podobnego działania jakie dają kapsułki będące zwykle mieszanką kofeiny, ekstraktu z zielonej herbaty i tyrozyny (aminokwasu, który pośrednio zwiększa wydzielanie symatotropiny – hormonu rozbijającego tłuszcz) daje wypita na ok. 30min przed treningiem filiżanka mocnej kawy i aspiryna.

 

SUPLEMENTY ZWIĘKSZAJĄCE SPALANIE TŁUSZCZU

 

Suplement Działanie Typowa dzienna dawka
Kofeina Ułatwia spalanie tłuszczu, poprawia wydolność 100 – 300 mg
Guarana Ułatwia spalanie tłuszczu 100 – 300 mg
Efedryna Pobudza, zwiększa mobilizację tłuszczu, podwyższa metabolizm 25 – 75 mg
Chrom Pomocny w metabolizmie glukozy 50 – 200 ug
L-karnityna Przyśpiesza transport tłuszczu, zwiększa wydolność tlenową 2 – 4 g
Chitosan Hamuje wchłanianie tłuszczu 1 – 2 g

 

 

2017-05-21T22:17:28+00:00 18 maja 2017|